Lukáš Tížek

Celý příběh začal když Lukáš obdivoval dědův foťák, vždy ho zajímala technika a tehdejší plně manuální analogový fotoaparát bylo něco pro něj. V pozdějším věku, když se Lukášovi dostal do ruky první digitální fotoaparát, tak bylo celkem jasné, co se stane. Tehdy to byl malý stříbrný kodak, který nijak nevynikal. Nicméně i přes to vzplála jeho láska k focení.

Od té doby uběhla pěkná řádka let a postupem času, kdy se vyvíjela fototechnika, tak se i Lukáš vyvíjel. Prošel si několika výzvami, účastnil se kurzů a i jeho oko se vystříbřilo.

První velkou výzvou bylo focení svateb. K tomu se Lukáš odhodlal hned po dokončení školy. On a jeho starý Nikon D60 se rozhodli nafotit svatbu kamarádů. I přes počáteční trému to zvládli skvěle, a tak se tento pár novomanželů stal prvními spokojenými zákazníky. Na další svatbu už šel s o něco lepším a novějším Nikonem D5300 a s technikou se pomalu zlepšoval i Lukáš. Během několika let tak Lukáš nafotil několik svateb a každá z nich mu něco dala.

Další zajímavou výzvou je focení akcí, můžeme se bavit o malém koncertu pro zvané, nebo o hasičské soutěži v požárním útoku, o maturitním plesu, o Majálesu, nebo dokonce o obrovském festivalu vážné a klasické hudby.

Poslední výzvou a dalo by se říct i vášní je Lukášova láska k cestování. Lukáš se snaží pomocí fotografii, nejen zdokumentovat své cesty, ale hlavně vyprávět díky nim, co na cestách viděl a zažil. Tohle vyprávění příběhů z cest se stalo Lukášovou největší záliba, kterou piluje a naplno se ji věnuje.